Kategoria

Kuchnia molekularna

[81]

Kuchnia molekularna – sklep dla kulinarnych artystów

To nowe, świeże i niespotykane dotąd spojrzenie na gotowanie. Kuchnia, która zaskakuje, inspiruje i jest również źródłem ogromnej satysfakcji dla kucharza, który zmienia się w prawdziwego artystę. Jego dania już nie tylko mają smak i estetycznie się prezentują, ale oddziałują na wszystkie nasze zmysły. Sam proces przygotowania potrawy jest spektakularny, podobnie jak tego serwis. Na talerzu najczęściej odbywa się widowiskowy spektakl. Kuchnia molekularna wykorzystuje zjawiska fizyczne i chemiczne. To czas, kiedy w kuchni pojawia się ciekły azot, alginat sodowy, chlorek wapnia i inne pierwiastki. W naszym sklepie znajdziesz produkty do kuchni molekularnej, które nadają potrawom unikalnych kolorów, tekstur, smaków i aromatów.

Artykuły do kuchni molekularnej – spektakl smaków, kolorów i aromatów

Jedną z technik, jaką stosuje się w kuchni molekularnej, jest gotowanie próżniowe sous vide. Potrawę zamyka się w próżniowej torebce, zanurza się w wodzie, która nie powinna przekraczać temperatury wrzenia i tak przygotowuje się m.in. mięsa, ryby i warzywa. Dania są niezwykle smaczne, nie tracą swoich właściwości, zachowują piękny, naturalny kolor. Aby podkręcić ich smak, proponujemy artykuły do kuchni molekularnej w formie mieszanek przypraw Sous Vide.

Inną techniką kuchni molekularnej jest sferyfikacja. Z wybranych składników przygotowuje się małe kulki, które swoim wyglądem przypominają szlachetny kawior. Przyrządza się specjalny wywar, który uzupełniamy alginatem sodowym. Następnie składniki zanurzamy w roztworze chlorku wapnia. Kulki mogą mieć dowolny smak i być przygotowane z wielu składników. W naszym sklepie znajdziesz tekstury do kuchni molekularnej, które doskonale sprawdzają się w tej metodzie.

Aby dania Twojej kuchni zaskakiwały oryginalną prezentacją, wyposaż się także w inne produkty, które przeznaczone są do kuchni molekularnej – aromaty, zamsze cukiernicze, panierki, tempury i masy cukiernicze, doskonałe do deserów i ciast.

Producenci
Widok
Sortuj według
Pokaż
1
Producenci
Widok
Sortuj według
Pokaż
1