Mikser planetarny - niezastąpiony w każdej kuchni

Mikser planetarny - niezastąpiony w każdej kuchni

2020-07-16

Nie ma co się oszukiwać, dobry sprzęt kuchenny wykonuje za kucharza wiele pracy. Mikser planetarny to sprzęt, na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Jest on niezwykle przydatny w szczególności w profesjonalnych kuchniach, jednak nie tylko. Co stoi za jego sukcesem w gastronomii?

Dlaczego „mikser planetarny”?

Jego nazwa brzmi kosmicznie i jest tak nie bez powodu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że swoich poprzedników po prostu deklasuje. Nazewnictwo ma również swoje odzwierciedlenie w sposobie działania tego urządzenia. Jak się można domyślić, jego mieszadła obracają się zarówno wokół własnej osi, jak i dookoła samej misy. Co więcej, w pewnych modelach mieszadła mogą oddalać oraz zbliżać się od środka, dlatego mieszanie objętości całego produktu, jest bardzo dokładne. Podsumowując, ruch mieszadeł jest bardzo podobny to ruchu planet w stosunki do ziemi. Właśnie stąd jego nazwa.

Dlaczego warto zainwestować w mikser planetarny?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że urządzenie to może pochwalić się o wiele większą liczbą funkcji niż klasyczny sprzęt. W związku z tym jest to niezbędne rozwiązanie w profesjonalnych kuchniach, które również pomaga rozwijać skrzydła początkującym kucharzom. Sama wydajność mieszania w przypadku miksera planetarnego po prostu stoi na bardzo wysokim poziomie. Osiąga on również znacznie wyższe tempo, dlatego ubijanie, ucieranie czy mieszanie, jest bardzo proste. Warto również wspomnieć o wbudowanej misy, dzięki której nie będziemy musieli przejmować się brudzeniem rąk. 

Jakie rodzaje mieszadeł mamy do wyboru w mikserach planetarnych?

Istnieje szeroki wybór akcesoriów do mikserów planetarnych. W klasycznym wyposażeniu takiego urządzenia spotkamy się z mieszadłem, hakiem oraz oczywiście trzepaczką. Nie możemy zapomnieć, że komponenty te pojawiają się tutaj pojedynczo, a nie podwójnie. Do czego służą?

  • Trzepaczka. Pozwala nam na ubijanie kremu, piany, musu, czy też biszkoptów;
  • Mieszadło. Dzięki niemu będziemy w stanie przygotować lekkie ciasto takie jak babka;
  • Hak. To z kolei akcesorium do zadań specjalnych. Umożliwia nam ono ugniatanie oraz ucieranie bardzo gęstych, oraz ciężkich ciast. 

Na co zwrócić uwagę w czasie zakupu miksera planetarnego?

Nie ma co się oszukiwać, mikser dobrej jakości wiąże się ze sporym wydatkiem. Przed zakupem należy przyjrzeć się kilku ważnym aspektom, które wpływają na to, czy dane urządzenie spełni nasze oczekiwania. Jakim?

  • Moc. Mimo tego, że wiele osób twierdzi, że im większa, tym lepsza, to tak naprawdę zawarta w przedziale od 600 do 1000 watów, będzie idealna;
  • Możliwość mycia w zmywarce. To bardzo ważne, gdyż aktualnie mało kto w tradycyjny sposób myje naczynia, a korzystanie ze zmywarki zaoszczędza wiele czasu;
  • Regulacja obrotów. Warto postawić na płynną, jeśli jednak chcemy wybrać skokową, należy dopilnować, aby miała ona 7 różnych trybów;
  • Waga. Ciężki sprzęt będzie bardzo uciążliwy, jednak tym samym stabilniejszy. Dlatego należy znaleźć złoty środek.

Jak widać, wybór odpowiedniego miksera planetarnego nie jest taki prosty. Jeśli jednak zastosujemy się do powyższych zaleceń, to na pewno zakupimy sprzęt, który spełni nasze oczekiwania.

 Kup mikser planetarny w super cenie!

W ofercie naszej hurtowni gastronomicznej znajdziesz szeroki wybór mikserów i mieszadeł. Naszymi pratnerami handlowymi są takie firmy jak: Hendi, Rational, Dora Metal, Stalgast, Kromet, MBM, Lainox, Winterhalter, Moretti Forni, Zieher, Victorinox, Ma-Ga, Spomasz Nakło, Nivona, Lubiana oraz wielu innych markowych producentów z kraju i zagranicy.

Zapraszamy!

Wszystkie Komentarze