Kategoria

Kolbowe ekspresy do kawy

[57]

Ekspresy do kawy kolbowe

Dobry ekspres do kawy to podstawa wyposażenia każdej kawiarni. Nie może go jednak zabraknąć w żadnym lokalu gastronomicznym, również w restauracji i barze. Coraz częściej pojawia się również w hotelowych stołówkach, umożliwiając gościom samodzielne przyrządzenie sobie kawy. Bariści zgodnie jednak twierdzą, że aby wydobyć prawdziwy smak kawy, potrzebny jest kolbowy ekspres. O ile automatyczny bardzo dobrze sprawdzi się w hotelach i barach, w których kawa nie jest główną pozycją w menu, o tyle w kawiarni trzeba postawić na najwyższy poziom nie tylko smaku i aromatu, ale też przygotowania tego energetycznego napoju.

Czym charakteryzuje się ekspres do kawy kolbowy?

To częsty widok w kawiarni – duża maszyna przystosowana do przyrządzania kawy, niekiedy nawet kilku jednocześnie. Cały proces nie jest tak zautomatyzowany jak oczekujemy tego w domu. To właśnie jest sekret dobrej kawy. To barista musi mieć czynny udział w każdym etapie przygotowywania kawy. Ekspresy kolbowe to warianty ciśnieniowe. Gorąca woda jest w nich tłoczona przez kawę pod bardzo dużym ciśnieniem. To powoduje, że czas kontaktu wody z kawą jest krótki. Swoją nazwę zawdzięcza specjalnej rączce, którą nazywamy kolbą. Ma specjalne sitko, to którego wsypujemy zmieloną kawę. Należy ją odpowiednio ubić w zależności od tego, jaki smak i intensywność kawy chcemy osiągnąć.

Ekspres kolbowy do małej i dużej kawiarni

Jest to propozycja dla osób, które posiadają przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu przyrządzania kawy. Ekspresy kolbowe wymagają stosunkowo dużej ingerencji człowieka, urządzenie nie przygotuje samodzielnie kawy. Do dyspozycji są duże, jak i małe ekspresy, jedno- lub kilkugrupowe. W zależności od wielkości lokalu oraz ilości klientów, można zdecydować się na niewielkie urządzenie, nieco prostsze w obsłudze bądź bardziej zaawansowane, umożliwiające przyrządzenie kilku kaw jednocześnie. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz kompleksowy zestaw – ekspres kolbowy z młynkiem.

Producenci
Widok
Sortuj według
Pokaż
1
Producenci
Widok
Sortuj według
Pokaż
1